Sıkça Sorulanlar

SIKÇA SORULAN SORULAR

Uzman Klinik Psikolog İdil Ötken Cevaplıyor; Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevaplarıyla Aşağıdaki Açılır Başlıklara Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

Uzman Klinik psikolog, üniversitelerin 4 yıllık Psikoloji lisans eğitimini tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı (master) ya da doktora yapan, kuramsal ve uygulamalı olarak kişilik ve psikopatoloji alanlarında önemli derecede eğitim almış uzmanlardır. 

Yaşadığınız problem hayatınızı önemli ölçüde etkiliyor ve zorlaştırıyorsa uzman bir psikoloğa başvurmanız gerekmektedir.

Seansların süresi 50 dakikadır. Seans sıklığı ise danışanın ihtiyacına yönelik haftada bir/iki gün ya da iki haftada bir gün olarak planlanır.

Terapi sürecinin ne kadar zaman alacağını öngörmek mümkün değildir. Süreç; danışanın yaşadığı probleme göre farklılık gösterir. 

Gizlilik, terapi sürecinin en önemli kriteridir. Hayati tehlike bulunmadığı sürece, danışanın paylaştığı hiçbir bilgi üçüncü kişilere aktarılmaz. 

Online terapi; psikolog ve danışanın bir kliniğe bağlı kalmadan görüşmelerine ve terapi süreci yürütmelerine olanak sağlayan bir terapi yöntemidir. Çoğu psikolojik rahatsızlık online terapi yöntemi ile çalışılabildiği gibi, birçok bilimsel teknik ve yöntemin kullanımı açısından da işlevseldir. Yüz yüze yapılan psikoterapilerden farkı yoktur. Danışanların online terapi hizmetinden faydalanmak için ihtiyaç duydukları tek şey internet bağlantısı olan bir bilgisayar ya da telefondur. Bu açıdan bakıldığında online terapi, psikoterapi sürecini kolay ve hızlı hale getiren bir yöntem olmaktadır.

Randevu almak için bilgi@psikologidilotken.com’a mail gönderebilir ya da +90 536 612 97 01 No’lu WhatsApp hattından iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geçin

Hemen Mesaj Gönderin

    error: UYARI: İçerik Kopyalama Yasaktır.